Siewnik pneumatyczny Fortune Seeder

Siewnik pneumatyczny Fortune Seeder

Kategoria maszyny: siewniki pneumatyczne

Wersja podstawowa

 • Szerokość robocza 3m
 • 24 redlice wysiewające
 • 22 talerze średnicy fi 460 mm w agregacie ATOS LIGHT
 • Własna hydraulika
 • Aparat wysiewający
 • Elektroniczna regulacja obrotów dmuchawy
 • Monitorowanie zatkania rurek
 • Automatyczne ścieżkowanie
 • Automatyczne znaczniki (łamane)
 • Moduł GPS
 • Czujnik poziom ziarna w zbiorniku
 • Wał rurowy 600 mm
 • Bezprzewodowy i dotykowy Monitor
 • Ekrany boczne
 • Podest
 • Hydropak
 • znacznik przedwschodowy
Siewnik pneumatyczny Fortune Seeder – produkt firmy Brastal stworzony w kooperacji z firmą AMJ AGRO. 24 rury nasienne umożliwiają chirurgiczną precyzję wysiewu na szerokości roboczej 3 metrów. Siewnik posiada własną hydraulikę oraz elektroniczne sterowanie z dotykowym wyświetlaczem. Więcej informacji
Szerokość robocza Masa Redlice talerzowe Wydajność 10km/h Zapotrzebowanie mocy
Siewnik pneumatyczny Fortune Seeder 2023kg 24 sztuki 3ha od 120KM

Siewnik pneumatyczny Fortune Seeder

Siewnik pneumatyczny Fortune Seeder

Siewnik pneumatyczny „FORTUNE SEEDER 3m” w pełni zaprojektowany przy współpracy z inżynierami i technologami z firmy BRASTAL. 24 rury nasienne umożliwiają chirurgiczną precyzję wysiewu na szerokości roboczej 3 metrów. Siewnik posiada własną hydraulikę oraz elektroniczne sterowanie z dotykowym wyświetlaczem.

Dzięki zastosowaniu najnowszych rozwiązań technologicznych Siewnik „FORTUNE SEEDER 3m” pozwala osiągnąć niezwykle precyzyjny wysiew od 1kg/ha do 400kg/ha przy prędkości roboczej do 20km/h. Wykorzystując najlepsze gatunkowo podzespoły, przy jednoczesnym odelżeniu maszyny, siewnik posiada niewielkie zapotrzebowanie na moc.

Siewnik „FORTUNE SEEDER 3m” posiada skrzynię na nasiona o pojemności 750kg. Każda rura nasienna posiada własny czujnik, który umożliwia nieustanną kontrolę wysiewu w czasie rzeczywistym. Cały wysiew oraz drożność rur nasiennych są stale monitorowane oraz emitowane na wyświetlaczu.

Redlice wysiewające

Siewnik posiada 24 redlice wysiewające zaprojektowane przez inżynierów i wykonane w firmie BRASTAL. Redlice są dwutalerzowe, skonstruowane tak aby najlepiej spełniały swoja rolę. Każda z redlic wyposażona jest w dwa talerze osadzone na piastach, które posiadają dobrze uszczelnione łożysko, aby żadne zanieczyszczenia nie dostawały się do jego wnętrza. Każda redlica jest osobno amortyzowana. Talerzyki są przesunięte względem siebie tak aby wzajemnie się oczyszczały.

Rurka wysiewowa została zaprojektowana w taki sposób, aby dzięki odpowiedniemu strumieniowi powietrza ziarno zostało transportowane w wyżłobienie robione przez talerze. W kolejnej fazie wysiewu ziarno zostaje przygniecione przez kółko dociskowe. Kółko dociskowe dodatkowo utrzymuje głębokość pracy redlicy.

Redlice wyposażone są w zagarniacz, który świetnie sprawdza się w każdych warunkach, nawet w tych gdzie na powierzchni gruntu jest sporo resztek pożniwnych. Istnieje możliwość dowolnego montażu bądź demontażu zgarniacza w zależności od zapotrzebowania. Element sprężynujący jest wykonany z gatunkowej stali sprężynowej.

Hydraulika wewnętrzna

Siewnik wyposażony jest we własny napęd hydrauliczny. Co daje własny napęd hydrauliczny? Cała hydraulika siewnika jest zbudowana zgodnie z potrzebami wydajnościowymi siewnika. Napęd pompy jest pozyskiwany z wałka WOM, który może pracować na obrotach 540 eko. Dzięki takiemu zastosowaniu możemy z powodzeniem agregować traktory, które nie posiadają regulacji przepływu oleju, bądź posiadają ograniczoną moc.

Układ hydrauliczny uzupełniony jest specjalnym hydraulicznym olejem. Nie ma możliwości zmieszania oleju. W tym układzie jest możliwość regulacji obrotów dmuchawy, zmiana znaczników, podnoszenie i opuszczanie redlic wysiewających. Układ posiada własny filtr oleju. Układ posiada zbiornik na olej, który dzięki swojemu kształtowi oraz powierzchni spełnia role chłodnicy.

Aparat wysiewający

Aparat wysiewający wykonany jest z kwasoodpornej stali. Dzięki zastosowaniu tego rodzaju materiału użytkownik nie musi martwić się o korozje w aparacie wysiewowym oraz z powodzeniem może wysiewać materiał siewny pokryty bejcą. Aparat posiada czujnik monitorujący ilość materiału siewnego w aparacie. W razie jego braku operator otrzymuje komunikat na dotykowym ekranie we wnętrzu traktora.

Aparat posiada wymienne elementy (wałki), które w razie potrzeby z łatwością można zamienić. Wałki dostosowywane są do granulacji oraz ilości wysiewanego ziarna na hektar. Aparat napędzany jest silnikiem typu Serwo z przekładnią i kontrolą zwrotną, co przekłada się na dokładność wysiewu.

Aparat posiada zasuwę, która oddziela ziarno ze zbiornika od aparatu . Aparat umożliwia wypuszczenie pozostałej ilości ziarna ze zbiornika bez potrzeby wyjmowania go przez górną część zbiornika. W przypadku zablokowania aparatu wysiewowego istnieje możliwość otworzenia i usunięcia obcego ciała.

Elektroniczna regulacja obrotów dmuchawy

Siewnik wyposażony jest w wentylator, który utrzymuje stałą zadaną prędkość obrotową wirnika bez wpływu na prędkość obrotową WOM, prędkość obrotową silnika, a także prędkość jazdy traktora. To rozwiązanie przekłada się na dokładność wysiewu. Prędkość obrotową dmuchawy można zarówno nastawić za pomocą dotykowego monitora, jak i mechanicznie w przypadku usterki.

Monitorowanie zatkania rurek

Każda z redlic wyposażona jest w specjalny gumowy chwyt, gdzie umiejscowiony jest czujnik, który ma wychwycić i poinformować operatora (za pomocą monitora w kabinie) o zatkaniu się redlicy. Dzięki temu rozwiązaniu jest możliwość pracowania w najbardziej niesprzyjających warunkach bez obawy o zatkanie się rurek. Ponumerowanie każdej z rurek ułatwia błyskawiczne zlokalizowanie zatkanej redlicy z pośród 24 sztuk.

Automatyczne ścieżkowanie

Siewnik FORTUNE SEEDER standardowo wyposażony jest w automatyczne zamykanie sekcji ścieżek. Realizacja zamykania sekcji zachodzi automatycznie. Aby sekcje siewnika odpowiednio się zamykały i otwierały, operator na ekranie dotykowym musi dobrać właściwą szerokość opryskiwacza.

Automatyczne znaczniki

Podobnie jak ścieżkowanie, znaczniki zmieniają się automatycznie po każdym nawrocie . Zmiana znacznika odbywa się za pomocą hydraulicznych siłowników, bez bezpośredniej ingerencji operatora. Oba znaczniki wyposażone są w wysokiej jakości talerze, regulowaną długość oraz dobrze uszczelnioną piastę. W celu ułatwienia załadunku materiału siewnego (big bag) przez inny traktor wyposażony w ładowacz, znacznik jest łamany. Dodatkową zaletą takiego rozwiązanie jest ułatwienie schowania siewnika w niskim pomieszczeniu.

Moduł GPS

Siewnik współpracuje z modułem GPS. Dzięki takiemu zastosowaniu można dokładnie określić prędkość pracy siewnika, co przekłada się na dokładność wysiewu. Moduł GPS zaczyna działać od 2 km/h. Siewnik w pierwszej chwili działania posiada funkcję niwelowania tego opóźnienia. Dzięki temu jest możliwość zniwelowania opóźnienia wysiewu do zera.

Poziom ziarna w zbiorniku

Siewnik posiada zbiornik o pojemności 1000l, co przekłada się na 750 kg pszenicy. Zbiornik wykonany jest z ocynkowanej i polakierowanej proszkowo blachy, co wpływa na wysoką odporność antykorozyjną. Wewnątrz zbiornika znajdują się dwa czujniki pojemnościowe. Ponadto dodatkowy czujnik znajduje się w aparacie wysiewowym. Poziom ilości materiału siewnego wyświetlana jest na ekranie monitora.

Agregat talerzowy ATOS LIGHT

Agregat talerzowy ATOS LIGHT, jest to lekki agregat, który przystosowany jest do płytkiej pracy (5-15 cm) w celu wzruszenia ziemi przed siewem. Wyposażony jest w 22 talerze o średnicy 460 mm . Rozstaw pomiędzy przednia a tylną osią talerzy wynosi 70 cm. W standardzie wyposażony jest w piastę bezobsługowa produkcji AMJAGRO.

Każdy talerz posiada własną amortyzacje, co wpływa na ochronę przed zniszczenie piasty, talerza i nogi. Konstrukcja maszyny jest pokryta lakierem proszkowym. Przed lakierowaniem konstrukcja przechodzi przez proces śrutowania, który ma ogromny wpływ na przygotowanie maszyny do lakierowania, co przekłada się na wysoką ochronę antykorozyjną . Zwarta i wytrzymała konstrukcja została projektowana z myślą o siewniku. W standardzie ATOS LIGHT posiada belkę zaczepowa i ekrany boczne.

Podest

Siewnik wyposażony jest w solidny podest. Podest posiada stabilne schodki, które nie dotykają ziemi. Podest boczny: Dzięki temu podestowi możemy materiał siewny przenosić z przyczepy bądź z pojazdu z poziomu ładunku. Podest posiada mocną i solidną barierkę która zapewnia bezpieczeństwo podczas użytkowania.

Bezprzewodowy monitor dotykowy

W standardowym wyposażeniu Siewniku FORTUNE SEEDER znajduje się bezprzewodowy i dotykowy monitor, zamontowany za pomocą potrójnej przyssawki. Do monitora wymagane jest zasilanie. Monitor bezprzewodowo komunikuje się ze sterownikiem. Monitor wyświetla parametry pracy oraz informuje operatora o ewentualnych problemach podczas siewu.

W sterowniku znajdziemy opcje: nastawu prędkości dmuchawy, próba kręcona wraz z nastawem parametrów wysiewu, opróżnianie zbiornika z materiału siewnego, nastawy ścieżek oraz inne parametry sterownika.

Hydropak

Urządzenie zastosowane w naszym siewniku pneumatycznym służące do płynnej regulacji wysokości redlic. Szczególnie przydatne na owrociach, zapobiega kolizji redlic wysiewających z ziemią lub innymi przeszkodami. Niweluje zatykanie się rurek. Sposób działania: Automatycznie bądź ręcznie, po wyborze dowolnej opcji na monitorze, hydropack może unosić się 1.5m nad ziemię. W swojej konstrukcji przewidziana jest regulacja głębokości pracy redlic oraz zmiany kąta pochyłu i zmianę docisku redlic, co pozwala na pracę w najbardziej wymagających glebach.

Docisk redlicy

Docisk redlicy jest to regulowane cięgło, którego wysunięcie bądź schowanie wpływa na docisk redlic wysiewających. Jest szczególnie ważne podczas siania rzepaku. Dzięki temu urządzeniu jest możliwość maksymalnie płytkiego wsiania rzepaku, bądź odpowiednio głęboko, w zależności od zboża lub warunków glebowych.

Galeria zdjęć siewnika pneumatycznego Fortune Seeder

Galeria zdjęć siewnika pneumatycznego Fortune Seeder

Porozmawiajmy, skontaktuj się z nami

Maszyny rolnicze producent

AMJ AGRO
Konstancin 1D
97-225 UJAZD
NIP: 7731014842

tel. +48 447192324
kom. +48 698120806
fax. +48 447876992
biuro@amjagro.pl

Specjalista ds. handlowych / Trade specialist
Tomasz Dzięcielewski – e-mail: tomasz@amjagro.pl

Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny

Zapewniamy transport agregatów i maszyn rolniczych, serwis gwarancyjny i asortyment części zamiennych.

Pełny serwis gwarancyjny dla maszyn rolniczych

Stosujemy najlepsze materiały i podzespoły. Solidne konstrukcje agregatów rolniczych cechują się wysoką wytrzymałością przez co maszyny niezawodnie służą naszym klientom przez lata.

Doradztwo i wsparcie dla produktów

Pozycję na rynku zdobyliśmy dzięki profesjonalnemu wsparciu. Doradzimy, które nasze agregaty rolnicze są dla Ciebie optymalne.

Doradztwo i wsparcie dot. maszyn rolniczych

Nasza oferta stale się rozwija, a do wszystkich klientów podchodzimy indywidualnie. Zapraszamy do kontaktu – podpowiemy, doradzimy i odpowiemy na każde pytanie dot. naszych agregatów rolniczych.

Zostań naszym partnerem

Współpracujemy ze stale rosnącą grupą dystrybutorów w kraju i za granicą. Skontaktuj się z nami w sprawie współpracy.

Zostań dystrybutorem agregatów rolniczych

Jeśli chcesz zostać dystrybutorem naszych maszyn rolniczych (w Polsce lub za granicami), skontaktuj się z naszymi pracownikami, aby poznać szczegóły specjalnej oferty dla partnerów.

Nasi partnerzy

Inne maszyny rolnicze

Wały uprawowe Huge 5.2

Do wyrównywania pola i rozbijania brył w glebie. Polepsza strukturę gleby przez wałowanie – lepszy kontakt nasion z glebą i wschodzenie roślin.

Wały uprawowe Huge 5.2

Do wyrównywania pola i rozbijania brył w glebie. Polepsza strukturę gleby przez wałowanie – lepszy kontakt nasion z glebą i wschodzenie roślin.

Agregaty talerzowe Atos

Agregaty talerzowe przeznaczone są do kruszenia, cięcia i spulchniania gleby za pomocą dwóch rzędów uzębionych talerzy.

Agregaty talerzowe Atos Drive

Agregat uprawowo-siewny w wersji pół-zawieszanej. Zarówno do uprawy ziemi po żniwach, jak i podczas siewu. Dwa rzędy uzębionych talerzy.