Działania w rolnictwie wymagają precyzyjnego sprzętu, którego celem jest zwiększenie efektywności i jakości pracy. Agregaty uprawowe to jedno z kluczowych narzędzi w arsenale współczesnego rolnika, wpływające na jakość upraw. AMJ AGRO to marka, która zasłynęła z dostarczania trwałych i skutecznych maszyn rolniczych. Wśród jej oferty znajdują się między innymi: agregat uprawowy GŁĘBOSZ, agregat bezorkowy PORTO, agregat talerzowy ATOS oraz agregat drapakowy ARAMIS. Sprawdź czym się one różnią i który model będzie najodpowiedniejszy dla Twojego gospodarstwa?

Agregat uprawowy GŁĘBOSZ

Agregat uprawowy GŁĘBOSZ to wszechstronne narzędzie, kluczowe w procesie przygotowywania gruntu pod uprawę. Jego główne zadanie polega na zerwaniu podeszwy ornej, umożliwiając efektywne spulchnienie gleby na głębokość nawet do 50 cm. Ten proces rozluźnia strukturę gleby, tworząc niezbędną przestrzeń dla powietrza i wody.

Model dostępny w dwóch wariantach – z sześcioma lub czterema łapami, dzięki czemu jest w stanie dostosować się do różnych potrzeb i warunków glebowych. Odpowiednie dobranie kąta natarcia gwarantuje łatwe zagłębianie się w glebę i efektywne wykonanie pracy. Ponadto, łapy agregatu są zabezpieczone przed uszkodzeniami mechanicznymi, takimi jak kamienie, co przekłada się na trwałość i niezawodność maszyny. Wszystko to pokryte jest podwójnym lakierem proszkowym, zapewniającym dodatkową ochronę i długowieczność agregatu uprawowego.

Agregat bezorkowy PORTO

Agregat bezorkowy PORTO to wysoce efektywne narzędzie rolnicze dla tych, którzy pragną zredukować zakres tradycyjnej orki, skupiając się na technikach minimalnej uprawy. Jest wyposażony w 10 zębów typu Delta Flex (wykonanych z wysokogatunkowej stali) oraz zestaw 10 talerzy zagarniających o średnicy 460 mm. W rezultacie umożliwia on jednoczesną uprawę i siew, co z kolei prowadzi do oszczędności czasu i paliwa.

W dodatku agregat bezorkowy PORTO posiada hydrauliczne zabezpieczenie non-stop z regulowanym hydraulicznie dociskiem, wskutek czego umożliwia precyzyjne sterowanie głębokością pracy. To elastyczne podejście pozwala na adaptację do zarówno płytkiej, jak i głębokiej uprawy, zapewniając skuteczne narzędzie do różnych potrzeb.

Agregat talerzowy ATOS

Agregat talerzowy ATOS jest wysoce ceniony za swoją precyzję i efektywność. Dedykowany jest do intensywnego kruszenia, cięcia i spulchniania powierzchni gleby za pomocą dwóch rzędów uzębionych talerzy o średnicy 560 mm. Talerze są dodatkowo zabezpieczone gumowymi amortyzatorami, które chronią je przed przeciążeniami mechanicznymi, co czyni model ATOS szczególnie przydatnym na glebach ciężkich.

Na dodatek przyczynia się do rozdrabniania, ubijania i wyrównywania gleby przy użyciu tylnego wału rurowego z hydrauliczną regulacją w górę i w dół. Natomiast ekrany boczne umieszczone na maszynie, efektywnie niwelują odrzut ziemi poza obszar roboczy, zwiększając precyzję jego pracy. Agregat talerzowy ATOS dostępny jest w trzech stałych szerokościach roboczych: 2,5 m, 2,7 m lub 3,0 m, z możliwością dostosowania talerzy do średnic 510 mm lub 610 mm oraz zmiany rodzaju wału. W zależności od typu, waga całej maszyny, obejmującej agregat talerzowy, wał rurowy i hydropak wynosi od 1180 kg kg do 1310 kg. Dzięki temu, możliwe jest użycie ciągnika nawet o mniejszej mocy, już od 80 KM.

Warto zaznaczyć, że agregat talerzowy ATOS posiada unikalny, oryginalny i opatentowany sprzęg (hydropak), który ma za zadanie wciągnąć siewnik na maszynę, jednocześnie skracając odległość między ciągnikiem a siewnikiem.

Agregat drapakowy ARAMIS

Agregat drapakowy ARAMIS to wielofunkcyjne urządzenie, łączące proces bronowania i mieszania gleby. Jest to agregat uprawowo-siewny, który skutecznie umożliwia spulchnianie gleby z uprawą przedsiewną i wysiewem podczas jednego przejazdu roboczego. Szczególnie dobrze sprawdza się na glebach lekkich i średnich.

Model ARAMIS charakteryzuje się unikalną konstrukcją. Zbudowany jest z dwóch przednich wałów strunowych, które wyrównują powierzchniową warstwę gleby, tworząc idealne warunki do dalszych działań. Następnie, dwie linie zębów spulchniają glebę, przygotowując ją do siewu. Cały proces kończy tylny wał krusząco-zagęszczający, który perfekcyjnie przygotowuje glebę pod siew.

Dostępny jest z hydropakiem, umożliwiającym zawieszenie siewnika, co dodatkowo zwiększa jego funkcjonalność i efektywność. ARAMIS oferowany jest w trzech szerokościach roboczych: 2,5 m, 2,7 m i 3,0 m, a jego lekka konstrukcja sprawia, że może współpracować nawet z ciągnikami o małej mocy, już od 70 KM.