Agregaty rolnicze to nowoczesne maszyny, które połączyły funkcjonalności głównych narzędzi rolniczych takich jak brony talerzowe, kultywatory, urządzenia doprawiające i siewniki w jedno konkretne narzędzie. Dzięki temu agregat uprawowy w znacznym stopniu obniża koszty produkcji rolnej, poprzez zmniejszenie liczby przejazdów na polu, ilości paliwa a także oszczędza cenny czas rolnika. Agregat drapakowy ARMIS od producenta AMJ AGRO jest jednym z takich właśnie przydatnych narzędzi, dlatego też dowiedz się, czym wyróżnia się on spośród innych dostępnych na rynku agregatów uprawowych.

Agregat drapakowy co to takiego?

Agregat drapakowy ARMIS to wysokiej jakości agregat uprawowo-siewny, który doskonale radzi sobie z kilkoma zabiegami agrotechnicznymi – rozluźnieniem gleby, uprawą przedsiewną i siewem. Wszystkie zabiegi wykonuje jednocześnie w trakcie jednego przejazdu maszyny rolniczej po polu.

Ze względu na swoją budowę nadaje się on do pracy na glebach lekkich i średnich. Mianowicie składa się z dwóch przednich wałów strunowych, dwóch rzędów zębów w kształcie płaskowników, tylnego wału krusząco-zagęszczającego i hydropaku do zawieszenia siewnika. W zależności od modelu agregatu uprawowo-siewnego można spotkać się z zębami prostymi lub podgiętymi.

Elementy te tworzą spójną i lekką konstrukcję, która może współpracować z traktorami o małej mocy – nawet 70 km. Ponadto agregat drapakowy ARMIS jest dostępny w trzech różnych szerokościach, dzięki czemu można bez problemu dobrać maszynę do możliwości posiadanego ciągnika, jak i wielkości użytków rolnych gospodarstwa rolnego. W przypadku większych pól warto pomyśleć nad szerszym agregatem, ponieważ będzie on obejmował większą powierzchnię gruntów, przyspieszając cały proces uprawy.

Działanie agregatu drapakowego ARMIS

Podczas przejazdu roboczego agregat drapakowy przy użyciu wału rurowego, strunowego, specjalnie wyprofilowanych zębów i siewnika wyrównuje powierzchnię, spulchnia glebę, przygotowuje ją pod siew oraz umieszcza nasiona w podłożu. Tak przygotowane podłoże zatrzymuje wodę na dłużej w swoich wierzchnich warstwach i zapewnia stabilniejsze łoże siewne, w którym rośliny mają odpowiednio napowietrzona i wilgotną glebę, by móc uzyskać wysoki plon.

Do agregatu uprawowo-siewnego zamiast wału rurowego można wybrać inny wał doprawiający, który będzie lepiej odpowiadał Twoim warunkom, panującym na uprawach. To znakomite udogodnienie poprawiające jakość uprawy oferuje dla swoich klientów producent AMJ AGRO, gdyż dobrze zdaje sobie sprawę z tego, że nie wszyscy mają do czynienia z lekką glebą.

Przeznaczenie agregatu uprawowo-siewnego

  • przedsiewna uprawa roli,
  • siew,
  • podsiew użytków zielonych,
  • uprawa pożniwna,
  • siew poplonów.