Pragniemy przedstawić Państwu niezastąpioną maszynę dla prawie każdego rolnika prowadzącego własne gospodarstwo rolne – a mianowicie mamy na myśli agregat uprawowy. Już nie od dziś wiemy, że jego praca znacznie wpływa na wzrost uprawy i siewu, a także zapobiega przed nadmiernym zagęszczeniem gleby. To jednak nie wszystkie zalety tego rodzaju maszyny rolniczej.

Inwestycja, która szybko się zwróci

Kupno agregatu uprawowego to doskonałe rozwiązanie, ponieważ maszyna ta łączy w sobie funkcje kilku innych narzędzi rolniczych, które odgrywają niezbędną rolę w pracy na roli. Przede wszystkim pełni zadania glebogryzarki, kultywatora i brony talerzowej, dzięki czemu intensywnie rozdrabnia i spulchnia glebę.

Wiele prac podczas jednego przejazdu roboczego agregatu

Agregaty uprawowe służą zarówno do zabiegu uprawy, jak i siewu. Za sprawą tego, że łączą w sobie wiele działań podczas jednego przejazdu na polu, potrafią naraz wykonać kilka czynności, związanych z uprawą, siewem i ugniataniem gleby. W związku z tym, nie musimy przeprowadzać dodatkowych przejazdów innymi maszynami rolniczymi, co zdecydowanie zmniejsza czas pracy i ilość zużytego paliwa. Ograniczenie tej liczby jest niewątpliwe jedną z ważniejszych zalet tego rozwiązania, ponieważ każdy przejazd maszyny na polu, prowadzi do niekontrolowanego niszczenia struktury gleby.

Wielozadaniowość agregatu uprawowego

W celu przygotowania podłoża pod uprawę agregat uprawowy GŁĘBOSZ wykonuje czynności, takie jak zrywanie podeszwy ornej, usuwanie brył lub chwastów, wyrównywanie powierzchni oraz dokładne wymieszanie i spulchnianie gleby. Cała praca agregatu służy rozluźnianiu struktury, aby stworzyć przestrzeń dla wody i powietrza.

Agregaty uprawowe posiadają z tyłu wał uprawowy

Agregat uprawowy składa się najczęściej z wału rurowego, który pozwala ustawić głębokość, na jakiej ma pracować maszyna i dodatkowo ugniata glebę. W przypadku, gdy mamy do czynienia z cięższymi warunkami na polu, warto wybrać inny rodzaj wału do agregatu np. wał crosskill z pierścieniami, idealnie kruszącymi bryły w glebie.

Różne modele agregatów uprawowych

Na rynku można znaleźć wiele rodzajów agregatów uprawowych – od zwykłych maszyn przygotowujących do uprawy po orce, jak i takich, które również wykonują wysiew. Takie maszyny są dodatkowo wyposażone w siewnik, przez co nazywa się je agregatami uprawowo-siewnymi. Dzięki nim można w tym samym czasie przygotować warstwę gleby i zasiać nasiona.